Trampoliny. Jak spalić 800 kcal w godzinę.

Trampoliny. Jak spalić 800 kcal w godzinę. Trampoliny to coraz bardziej popularna forma fitnessu.

Weronika Stefaniak, , Sprzęt sportowy, Wybierz sport dla siebie

Co takiego jest w trampolinach, że kobiety (głównie – choć zdarzają się także panowie) zamieniają tradycyjne zajęcia na matach lub stepie, na fitness nieco oderwany od ziemi?

Trampoliny kojarzą się z niewinną, dziecięcą zabawą – pora zweryfikować nieco ten pogląd – Fit and Jump to faktycznie świetna zabawa, ale jednocześnie skuteczny trening, który pozwala wzmacniać i kształtować sylwetkę. W czasie godzinnego treningu można spalić nawet 800 kcal, a duża ilość mięśni zaangażowanych do pracy podczas skoków bardzo podnosi efektywność ćwiczeń.

Ogromną zaletą skoków na trampolinie jest także radość, jaką wyzwala taka forma treningu, pozwala to zmniejszyć poziom stresu i znacząco się odprężyć.

Uczestnicy treningu korzystają z jednoosobowych trampolin niewielkich rozmiarów, które pozwalają na swobodę wykonywania ćwiczeń i bezpieczeństwo. Specjalnie opracowane plany treningowe umożliwiają przeprowadzenie różnorodnych zajęć z elementami wielu różnych dyscyplin sportu. Niektóre zajęcia w całości odbywają się na trampolinach, inne tylko częściowo – reszta zajęć odbywa się np. z wykorzystaniem hantli, gum (część wzmacniająca). Duża różnorodność zajęć Fit and Jump sprawia, że każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Trampoliny znajdziecie w całej Polsce, ale my chcemy Was dziś zaprosić na poznańskie Jeżyce, tam  poskaczecie w klubie Zebra Fitness. Zebra to kameralny klub, w którym trampoliny nie są dodatkiem do innych zajęć – są sercem tego miejsca.

W klubie organizowane są także urodziny dla dzieci na trampolinach oraz... wieczory panieńskie. Fit and Jump w Zebra Fitness to przede wszystkim intensywny trening, ale też świetna atmosfera która sprawia, że łatwo jest wcielić w życie główną zasadę klubu: „Czas ZEBRAć się na trening”. 

www.zebrafitness.pl  /   fb/zebrafitnesspoznan  /   instagram/zebra.fitness

Weronika Stefaniak

Autor Weronika Stefaniak

Właścicielka klubu Zebra Fitness i instruktorka Fit and Jump

Słowa kluczowe

trampoliny , fit and jump

Artykuły powiązane