Jak trenować w czasie epidemii koronawirusa?

Jak trenować w czasie epidemii koronawirusa? Nie rezygnujcie z treningów - łapcie się w Internecie!

Joanna Kurda-Słodkowska, , Rady dla ćwiczących

Epidemia związana z koronawirusem jest dla nas wszystkich zaskakująca. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, dlatego nie można jej lekceważyć. Z drugiej jednak strony, konieczność powszechnej izolacji #zostanwdomu!, to trudny czas dla gospodarki. Branża usługowa, która oparta jest na bezpośrednim kontakcie z klientami nie jest wolna od zmartwień. Podpowiadamy jak przetrwać ten trudny czas i nie stracić kontaktu ze swoimi klientami. Jednym ze sposobów jest przeniesienie aktywności na platformy internertowe. 

Fitness kluby w czasie epidemii

Branża usługowa, w tym fitness kluby bardzo walczą o utrzymanie się na rynku. Zarówno duże kluby, jak i prywatne kluby fitness jednoczą się, aby przetrwać ten trudny czas. Jednym z głównych postulatów skierowanych do klientów jest, aby nie zawieszali karnetów na czas zamknięcia klubów. Jeżeli więc mamy wystarczająco dużo środków finansowych i możemy przychylić się do tej prośby - zróbmy to. Bądźmy solidarni ze sobą w miarę możliwości!

Treningi w Internecie

Zarówno kluby, jak i trenerzy personalni przenoszą swoje zajęcia na platformy internetowe lub umawiają się ze swoimi podopiecznymi na LIVE`y. Zaglądajmy więc na profile internetowe naszych klubów na FB lub na Instagramie oraz do Stref Klienta, aby nie utracić kontaktu ze swoimi trenerami. Nie odpuszczajmy sobie w momencie, kiedy mamy wyrobione pewne nawyki i przyzwyczailiśmy się już do aktywności.

Trener personalny w internecie – bądź w kontakcie

Dla trenerów ważne jest utrzymanie kontaktu ze swoimi podopiecznymi. Dzięki internetowi i różnego rodzaju komunikatorom mamy do dyspozycji całkiem spore możliwości. Nie dajmy o sobie zapomnieć! Trenerzy mogą stać się dla wielu swoich klientów dobrym duchem, który pomoże im przetrwać czas izolacji. A wiele osób spędza go dosłownie w samotności. Stworzenie platfomy internetowej dla podopiecznych i prowadzenie zajęć w umówionym terminie może byś sposobem na obecne problemy. Kontakt mailowy lub SMS-owy z przypomnieniem o treningu wysłanie nowego grafiku z treningami na platformie, kilka słów wsparcia i motywacji – to wszystko wzmocni wspólny kontakt. Może jakiś element rywalizacji wzmocni efekt motywacyjny.

Spotkania z klientami klubów na platformach internetowych

W Google znajdziemy wiele narzędzi, które możemy wykorzystać na potrzeby swoich podopiecznych, do prowadzenia zajęć w większych grupach. Wideokonferencje to sposób na wspólne prowadzenie treningów, rozwiązywanie problemów, rozmowy - w ten sposób możemy nawet zyskać nowych klientów na przyszły czas. Trenerzy mogą dodatkowo swoją aktywność uzupełniać chociażby krótkimi pogadankami o motywacji czy o żywieniu. Tego nie zrobimy na sali treningowej. Pamiętajmy, że część  aktywności można zarezerwować tylko dla zapisanych uczestników posiadających aktywne karnety.

Czas, w którym przyszło nam obecnie funkcjonować bez wątpienia jest bardzo trudny, jednak to od nas zależy jak go wykorzystamy. Takie sytuacje zmuszają do poszukiwania nowej formuły, innowacyjnych roziwązań. To czas na kreatywność i być może również na rozwój!

Joanna Kurda-Słodkowska

Autor Joanna Kurda-Słodkowska

Ćwiczy regularnie, tańczy, umysł trenuje pisząc artykuły.

Artykuły powiązane